آموزش، مشاوره و استقرار سیستم های مدیریتی و صنعتی

2019-11-25T10:38:31+03:30

 

آموزش و مشاوره و استقرار سیستم های مدیریتی و صنعتی

سیستم مدیریت کیفیت چگونه بر کسب و کار شما تاثیر می‌گذارد؟

در دنیای امروز، دغدغه مدیریت، یکی از مهمترین مسائل سازمان‌ها تلقی می‌شود.

بسیاری از سازمان‌ها بدنبال ساختار مدیریتی مناسبی می‌گردند تا بتوانند در فضای رقابتی امروزی، موفق شوند. آنها می‌دانند در فضای رقابتی امروز سازمان‌ها، یک سیستم مدیریت چابک و جامع می‌تواند تضمین کننده موفقیت‌شان باشد.

اکثر آنها بدنبال یک معیار برای بررسی سیستم مدیریت در سازمان‌شان هستند.

امروزه سیستم مدیریت کیفیت ISO9001 به‌عنوان یک سیستم مدیریت کیفیت پایه شناخته می‌شود. این سیستم مدیریت کیفیت بدون توجه به ابعاد سازمان (کوچک، متوسط، بزرگ) و نوع محصول (کالا یا خدمات) قابل استقرار و استفاده است.

مثالی وجود دارد که سیستم مدیریت کیفیت ISO9001 برای یک تاکسی با یک نفر کارمند تا یک کارخانه با هزاران نفر پرسنل قابل اجراست.

تاریخچه سیستم مدیریت کیفیت

تاریخچه سیستم‌های مدیریت کیفیت به جنگ جهانی دوم و ارتش آمریکا بر می‌گردد. در آن زمان ارتش آمریکا بزرگترین خریدار محصولات کارخانجات بود. ارتش آمریکا با طراحی استاندارد نظامی MIL-Q9858A تأمین کنندگان خود را از نظر اصول مدیریت کیفیت ارزیابی می‌نمود.

این استانداردها در گذر زمان تکمیل شد و منجر به انتشار اولین ویرایش استانداردهای تضمین کیفیت سری ISO9000 انجامید.

این استاندارد براساس تجربیات بین‌المللی درخصوص استفاده از آن، تاکنون به نگارش پنجم رسیده است و آخرین نگارش سیستم مدیریت کیفیت ISO9001 به سال ۲۰۱۵ می‌باشد.

بعداز نگارش اولیه استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ISO9001 ، سازمان‌هایی که در حوزه‌های تخصصی کار می‌کردند، دریافتند که استاندارد مدیریت ISO9001 ، برای کارشناسان کفایت نمی‌کند. از این رو سیستم‌های مدیریت تخصصی شکل گرفت که در جدول زیر تعدادی از آنها را مشاهده می‌کنید:

 

آموزش سیستم‌ها و تکنیک‌های مدیریتی

آیا شما از آن دسته مدیران و کارشناسانی هستید که بدلیل نداشتن وقت ، در بروز آوری اطلاعات مدیریتی خود ناکام هستید ؟ چه مدت است که با یک دوره آموزشی کاربردی ، اقدام به ارتقای مهارت های خود نکرده اید ؟؟

دپارتمان آموزش پویندگان بهبود کیفیت یکی از دپارتمان های شرکت فنی و مهندسی پویندگان بهبود کیفیت می باشد که ، ارائه دهنده خدمات آموزشی در حوزه های صنعتی و سازمانی در قالب دوره های آموزشی تکنیک ها و سیستم های مدیریتی و صنعتی می باشد و همچنین برگزاری سمینارهای آموزشی به مشتریان این مجموعه می باشد.

این دپارتمان فعالیت خود را از سال ۱۳۸۲ آغاز نموده است و در طی این دوره بیش از ۱۰۰ عنوان سرفصل آموزشی عمومی و تخصصی را با بیش از ۱۰۰/۰۰۰ نفر ساعت آموزش به فراگیران ارائه نموده است. همکاری با بیش از ۵۰۰ سازمان دولتی و خصوصی در صنایع و اصناف مختلف بیانگر گستردگی مشتریان این مجموعه است.

در حال حاضر برگزاری دوره های آموزشی متنوع به روش های مختلف مانند:

 • برگزاری در محل

 • کلاسهای دپارتمان

 • برگزاری دوره های آموزشی در محل سازمان ها طبق نیاز ایشان

 • برگزاری دوره های آموزشی غیر حضوری مانند دوره های آموزشی الکترونیکی ( E-Learning )

در دست اقدام دارد و می کوشد تا حداکثر اثربخشی را در برگزاری دوره های آموزشی با کیفیت در فراگیران ایجاد نماید.

هدف دپارتمان آموزش شرکت پویندگان بهبود کیفیت آموزش، ارتقاء،پشتیبانی و به روزآوری اطلاعات و نیز تجهیز مشتریان به دانش و مهارتهای روز دنیا می باشد. تنوع،به روز و کاربردی بودن،پوشش کلیه نیازها درقالب بسته های آموزشی و نیز بهره گیری از اساتید توانا ویژگی بارز خدمات آموزشی دپارتمان آموزش هستند. ما براین باوریم که مهارتهای گذشته کافی نیست،این دانش های جدید شماست که در عملکرد سازمان تفاوت ایجاد می کند.

دپارتمان آموزش پویندگان بهبود کیفیت به منظور اطلاع رسانی کامل برنامه های این دپارتمان، اقدام به تدوین تقویم آموزشی شش ماهه می نماید.

شایان ذکراست پس از برگزاری دوره های آموزشی،مدرک معتبر مورد تائید سازمان ملی استاندارد ایران جهت تائید و اثربخشی دوره به شرکت کنندگان اعطاء خواهد شد.

– دوره های عمومی Public:

دپارتمان آموزش پویندگان بهبود کیفیت با تجهیز زیرساخت های مناسب و برنامه ریزی دقیق، دوره های آموزشی متنوعی را در محل شرکت برگزار می نماید که شرایط برگزاری آن در تقویم آموزشی ارائه شده است.از مزایای دوره های آموزشی عمومی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حضور شرکت کنندگان از سازمان های مختلف و تبادل تجربیات آنها

 • امکانات و فضای آموزشی مناسب

 • اثربخشی بالای فرآیند آموزش

 

– مقررات و ضوابط:

پیش ثبت نام با ارسال معرفی نامه کتبی از واحد متقاضی ( و یا به صورت فردی) + تکمیل فرم ثبت نام دوره آموزشی، به یکی از طرق زیر صورت می پذیرد:

نمابر ۳۳۲۵۴۵۸۱-۳۳۲۵۳۱۸۱-۰۱۳

آدرس ایمیل [email protected]

تلگرام ۰۹۰۳۷۰۳۱۴۰۳

پیش ثبت نام حداکثر به مدت ۱۵ روزکاری محفوظ می ماند. متقاضیان در این مدت می توانند نسبت به قطعی کردن ثبت نام خود اقدام نمایند.

ثبت نام قطعی با پرداخت کامل شهریه و ارسال فیش واریز وجه، صورت می گیرد.

 

– درخواست اینترنتی برگزاری دوره های عمومی آموزش سیستم ها و تکنیک های مدیریتی و صنعتی:

– پرداخت شهریه دوره:

شهریه دوره می بایست به حساب بانک ملت شماره ۳۳۷۰۸۵۶۱۴۲ و یا شماره کارت بانک تجارت ۲۲۲۹-۲۴۴۴-۸۳۱۰-۵۸۵۹ بنام محمدرضا آبادیان واریز و پس از الصاق روی فرم ثبت نام به دپارتمان آموزش، ارسال گردد تا ثبت نام قطعی صورت گیرد.

شهریه دوره شامل هزینه مدرس، حضور در دوره ، جزوات، پذیرایی ناهار و میان وعده و صدور گواهینامه معتبر خواهد بود.

– تغییر، جایگزینی و انصراف:

پس از ثبت نام قطعی در دوره مورد نظر و تکمیل ظرفیت کلاس ، درخواست متقاضیان دیگر ، برای حضور در دوره پذیرفته نمی شود. دپارتمان آموزش ظرفیت کلاس را برای ثبت نام کنندگان قطعی محفوظ نگاه می دارد. لذا درخواست تغییر دوره و جایگزینی فرد ثبت نام شده با فرد دیگر می بایست ظرف ۳ روز کاری پیش از تاریخ برگزاری دوره به صورت کتبی به واحد آموزش اطلاع داده شود. همچنین پس از واریز وجه ، در صورت اعلام انصراف از شرکت در دوره ، تا ۳ روز پیش از تاریخ دوره ، مبلغ واریز شده با کسر ۱۰% بازگردانده می شود. در غیر اینصورت ، ثبت نام قطعی تلقی گردیده و هیچ مبلغی مسترد نخواهد شد.

تمامی سعی دپارتمان آموزش پویندگان بهبود کیفیت براین است که دوره های آموزشی مطابق با برنامه زمانبدی شده برگزار گردد. در برخی موارد نظر به پیشامدهای احتمالی ناگزیر، تاریخ برگزاری دوره تغییر می کند و یا برگزار نمی گردد.
در چنین شرایطی موضوع ۲ روز کاری قبل از تاریخ دوره به اطلاع ثبت نام کنندگان قطعی خواهد رسید و بنا به تمایل آنان هزینه پرداخت شده عودت می گردد و در غیر اینصورت می توانند در دوره جدید ثبت نام نمایند.

– دستورالعمل تخفیف:

دپارتمان آموزش پویندگان بهبود کیفیت در راستای تحقق استراتژی های خود، شرایط ویژه ای را برای طیف گسترده مشتریان خود در نظر گرفته است:

 1. ثبت نام بیشتر از ۲ نفر ( ۱۵%)

 2. ارائه کارت دانشجویی معتبر(۱۵%)

 3. مشتریانی که قرارداد مشاوره در جریان ، با پویندگان بهبود کیفیت دارند. (۱۰%)

توجه ۱ : سقف تخفیف درصورت احراز چند حالت فوق حداکثر معادل ۱۵% است.

 

– دوره های اختصاصی IN HOUSE:

دپارتمان آموزش پویندگان بهبود کیفیت سمینارها و دوره های آموزشی مدیریتی و تخصصی را به صورت IN HOUSE در داخل مجموعه مشتریان به صورت مجزا و نیز در قالب بسته های آموزشی هدفمند برگزار می نماید.

چنانچه در سازمان خود برای تعدادی از کارکنان نیاز به برگزاری یک دوره آموزشی یکسان دارید مطمئناً برگزاری دوره به صورت اختصاصی از لحاظ هزینه به صرف شما خواهد بود. همچنین امکان تطبیق دادن مباحث دوره با صنعت و چالش های موجود در سازمان امکان پذیر خواهد بود. همچنین مدت زمان دوره، محتوا، زمانبندی و شیوه های ارائه آن با نظر واحد متقاضی منطبق می گردد.

– شرایط و ضوابط :

درخواست برگزاری دوره های اختصاصی:
درخواست برگزاری دوره های آموزشی مورد نظر در محل سازمان با ارسال نامه درخواست برگزاری دوره از طریق نمابر ۳۳۲۵۴۵۸۱-۳۳۲۵۳۱۸۱-۰۱۳ و یا آدرس ایمیل [email protected] می باشد.

 

– درخواست اینترنتی برگزاری دوره های اختصاصی آموزش سیستم ها و تکنیک های مدیریتی و صنعتی:

– پیشنهاد قیمت:

ظرف مدت ۱ روز کاری پس از دریافت درخواست برگزاری دوره اختصاصی، پیشنهاد قیمت دپارتمان آموزش،شامل دوره آموزشی مورد نیاز،شرایط برگزاری،هزینه،معرفی مدرس و سایر اطلاعات مورد نیاز توسط کارشناس مربوطه ارسال می گردد.

– تعهدات و شرایط برگزاری:

تدارک محل برگزاری،لوازم کمک آموزشی و پذیرایی از شرکت کنندگان در دوره های اختصاصی به عهده کارفرما خواهد بود.

تکثیر جزوات دوره آموزشی به عهده کارفرما می باشد.

تاریخ برگزاری دوره های آموزشی حداکثر یک هفته قبل از برگزاری دوره تعیین و مورد توافق قرار خواهد گرفت.

 

– شرایط پرداخت:

۵۰٪ مبلغ توافق شده بابت هزینه برگزاری دوره آموزشی بصورت پیش پرداخت و تسویه حساب نهایی پس از برگزاری دوره انجام خواهد شد.
پرداخت هزینه حداکثر به فاصله یک هفته پس از برگزاری دوره خواهد بود.

گواهینامه های آموزشی شرکت کنندگان موفق در دوره، حداکثر پس از دوهفته از تاریخ برگزاری ارسال خواهد گردید.

 

مشاوره و استقرار سیستم های مدیریتی و صنعتی:

خدمات مشاوره سیستم مدیریت کیفیت شرکت پویندگان بهبود کیفیت

شرکت پویندگان بهبود کیفیت با بیش از ۱۵سال سابقه در زمینه آموزش و مشاوره سیستم‌ها و تکنیک‌های مدیریتی می‌کوشد تا در زمینه استقرار اثربخش این سیستم‌های مدیریت به سازمان، کارخانجات، نهادها و سازمان‌های دولتی ارائه نماید.

شرکت پویندگان بهبود کیفیت، طیف وسیعی از سازمان‌های مختلف را در سابقه کاری خود دارد. از وجه تمایز مشاوره‌های سیستم مدیریت که شرکت پویندگان بهبود کیفیت به مشتریان خود ارائه می‌کند، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. طراحی ساختار سیستم مدیریت سازمان متقاضی متناسب با ابعاد سازمان

 2. تقویم آموزشی جامع برای اجرای در سطوح مختلف سازمان: (این موضوع باعث می‌شود تا طی استقرار سیستم مدیریت کیفیت، فرهنگ سطوح مختلف سازمان پذیرای این سیستم مدیریت جدید باشد.)

 3. همراهی با سازمان برای اجرای اثربخش سیستم حتی بعداز اخذ گواهینامه

مشتریان امروز ، به مدرکی نیاز دارند که نشان دهد ارایه دهندگان خدمات و یا تولید کنندگان محصولات آنها میتوانند خدمات/ محصولات با کیفیت مورد نیاز را تامین کنند ولی باید توجه داشته باشیم که :

فلسفه و هدف از استقرار سیستم های مدیریت کیفیت و تعالی چیست ؟آیا ضرروریست است یابه خاطرمد گرایی است ؟

با توجه به فرآیند جهانی شدن، اگر امروزه پذیرش داوطلبانه سیستم های کیفیت و تعالی به عنوان یک مزیت است، فردا یک اجبار و تکلیف خواهد بود.باید تلاش جدی درجهت رواج این مدل با شرایط و قوانین حاکم بر سازمانهای خود داشته باشیم.

دپارتمان آموزش و مشاوره پویندگان بهبود کیفیت با بیش از سیزده سال سابقه کاری در خصوص استقرار سیستم های مدیریت کیفیت شرکت های صنعتی و خدماتی، سازمان های دولتی، هتل ها، رستوران ها، دانشگاه ها، مراکز آموزشی و … با بهره گیری از تیم کارشناسی مجرب و متخصص آماده خدمت و همکاری در خصوص اخذ استاندارد مورد نظر سازمان محترم شما می باشد.

– درخواست اینترنتی مشاوره سیستم های مدیریت و استقرار سیستم های مدیریتی و صنعتی:

– تایید صلاحیت در بخش آموزش و مشاوره و استقرار سیستم های مدیریتی و صنعتی:

دستاوردهای استقرار سیستم های مدیریت کیفیت و تعالی در سازمانها:

 1. داشتن چشم انداز واحد برای آینده سازمان و تعیین استراتژی ،اهداف و برنامه های رسیدن به آنها

 2. تقویت مستندسازی و شفاف سازی فرآیندها، مدارک و سوابق در سازمان

 3. توجه به فرآیندگرایی به جای وظیفه گرایی در سازمانها

 4. شناسایی فرآیندهای مشترک بین واحدها و حذف فعالیتهای موازی

 5. اجتناب از تلاش جزیره ای و ایجاد هماهنگی و یکپارچگی در سازمان

 6. افزایش میزان مسئولیت پذیری، مشارکت و اعتمادسازی در سازمان

 7. افزایش دانش و مهارتهای کارکنان و افزایش مشارکت و‎ ‎کار گروهی آنان‎ ‎

 8. توجه و تمرکز به نظرات مشتریان در محصولات و خدمات ارائه شده به سازمان ها

 9. تعیین شاخصهای کلیدی فرآیند و هدف گذاری آنها

 10. سنجش و اندازه گیری میزان دسترسی به اهداف

 11. تعیین ریسک های فرآیندها و اولویت بندی آنها و نیز اجرای راهکارهای ارائه شده در جهت کاهش ریسک ها

 12. مدیریت نمودن دانش های پنهان و آشکار در سازمانها

استقرار سیستم

آزمایشگاه مرجع کالیبراسیون

2019-12-26T13:22:09+03:30

کالیبراسیون تجهیزات اندازه‌گیری چیست؟

امروزه استفاده از تجهیزات اندازه‌گیری، نقشی تأثیرگذار در زندگی روزانه ما دارد.

در زندگی روزانه، چندبار از تجهیزات اندازه‌گیری، برای زندگی با کیفیت استفاده می‌کنید؟

توزین، خرید سوخت (بنزین، گاز و …) برق مصرفی روزانه و… مثال‌هایی از کاربرد تجهیزات اندازه‌گیری در زندگی معمولی روزانه ما است. علاوه بر این بسیاری از محصولات کارخانجات و واحدهای صنعتی بدون تجهیزات اندازه‌گیری، امکان تولید محصولات خود را نخواهند داشت.

درعین حال بسیاری از خدماتی که در زندگی ما جای باز نموده است بدون تجهیزات اندازه‌گیری وجود نخواهد داشت. تجسم کردن یک ایستگاه قطار با برج مراقبت یک فرودگاه چقدر نااشنا و دلهره‌آور است؟!

تجهیزات اندازه‌گیری باید در مقاطع زمانی مشخص و تعیین شده بروش علمی، عملکردشان صحه‌گذاری شود. این تعیین صحت وسیله اندازه‌گیری در مطابقت با مرجع تأیید شده را کالیبراسیون می‌گویند. واسنجی معادل فارسی کلمه کالیبراسیون می‌باشد.

رجوع به تعریف کالیبر اسیون در استاندارد ملی ایران به شماره ۴۷۲۳، خالی از لطف نیست.

هدف از کالیبراسیون، تدوین ساختار و نظامی برای کنترل صحت و دقت پارامترهای اندازه‌گیری، تجهیزات اندازه‌گیری می‌باشد. تجهیزاتی که برای کالیبراسیون تجهیزات اندازه‌گیری بکار گرفته می‌شود تحت عنوان تجهیزات مرجع شناسایی می‌شود.

◊ آزمایشگاه کالیبراسیون پویندگان بهبود کیفیت

شرکت پویندگان بهبود کیفیت با درک نیاز واحدهای صنعتی و سازمان‌های خدماتی در سال ۱۳۸۹ اقدام به راه‌اندازی آزمایشگاه مرجع کالیبراسیون نمود. این آزمایشگاه در حوزه‌های زیر فعالیت می‌نماید:

 1. آزمایشگاه الکتریکال

 2. آزمایشگاه دما و رطوبت

 3. آزمایشگاه فشار

 4. آزمایشگاه فلو و تصحیح‌ کنند‌های حجمی گاز

 5. آزمایشگاه ابعادی

 6. آزمایشگاه نیرو و گشتاور

 7. آزمایشگاه جرم و حجم

 8. آزمایشگاه شیمی

برای آشنایی با بخش‌های مختلف آزمایشگاه کالیبراسیون بر روی بخش مربوطه کلیک کنید:

برای درخواست اینترنتی کالیبراسیون تجهیزات اندازه‌گیری بر روی لینک زیر کلیک نمائید:

برای پیگیری درخواست کالیبر اسیون خود، بر روی لینک زیر کلیک نمائید:

برای مشاهده و دانلود دامنه خدمات آزمایشگاه مرجع کالیبراسیون پویندگان بهبود کیفیت بر روی لینک زیر کلیک نمائید:

بازرسی و نمونه برداری

2022-12-02T10:05:40+03:30

 

◊ بازرسی و نمونه برداری

شرکت مهندسین مشاور پویندگان بهبود کیفیت به واسطه تیم تخصصی و مستندات تدوین شده دارای تایید صلاحیت بازرسی و نمونه برداری از موسسه استاندارد ایران می باشد . این شرکت در حال حاضر بازرسی و نمونه برداری از کالاهای داخلی و صادراتی و  نمونه برداری از کالاهای وارداتی در زمینه مواد غذایی ، محصولات کشاورزی ، روغن های گیاهی ، مواد معدنی ، کالاهای صنعتی و مصرفی را از سوی اداره کل استاندارد استان گیلان انجام می دهد .

◊ تایید صلاحیت بازرسی:

 

تدوین استانداردهای ملی

2022-12-02T10:07:37+03:30

◊ تدوین استاندارد

شرکت پویندگان بهبود کیفیت ، با توجه به تجربیات مدیران و کارشناسان خود، تایید صلاحیت حقوقی سازمان استاندارد ایران را در زمینه تدوین استانداردهای ملی ایران اخذ نموده است.

♦ تاکنون ۳۹ مورد استاندارد ملی ایران توسط این شرکت تدوین شده است و توسط موسسه استاندارد ایران رسما منتشر شده، که می توانید از کادر زیر دریافت نمائید:

◊ تایید صلاحیت شرکت پویندگان بهبود کیفیت در بخش تدوین پیش نویس های استاندارد های ملی: