مشاوره

مشاوره و استقرار سیستم های مدیریتی و صنعتی

سیستم مدیریت کیفیت چگونه بر کسب و کار شما تاثیر می‌گذارد؟

در دنیای امروز، دغدغه مدیریت، یکی از مهمترین مسائل سازمان‌ها تلقی می‌شود.

بسیاری از سازمان‌ها بدنبال ساختار مدیریتی مناسبی می‌گردند تا بتوانند در فضای رقابتی امروزی، موفق شوند. آنها می‌دانند در فضای رقابتی امروز سازمان‌ها، یک سیستم مدیریت چابک و جامع می‌تواند تضمین کننده موفقیت‌شان باشد.

اکثر آنها بدنبال یک معیار برای بررسی سیستم مدیریت در سازمان‌شان هستند.

امروزه سیستم مدیریت کیفیت ISO9001 به‌عنوان یک سیستم مدیریت کیفیت پایه شناخته می‌شود. این سیستم مدیریت کیفیت بدون توجه به ابعاد سازمان (کوچک، متوسط، بزرگ) و نوع محصول (کالا یا خدمات) قابل استقرار و استفاده است.

مثالی وجود دارد که سیستم مدیریت کیفیت ISO9001 برای یک تاکسی با یک نفر کارمند تا یک کارخانه با هزاران نفر پرسنل قابل اجراست.

تاریخچه سیستم مدیریت کیفیت

تاریخچه سیستم‌های مدیریت کیفیت به جنگ جهانی دوم و ارتش آمریکا بر می‌گردد. در آن زمان ارتش آمریکا بزرگترین خریدار محصولات کارخانجات بود. ارتش آمریکا با طراحی استاندارد نظامی MIL-Q9858A تأمین کنندگان خود را از نظر اصول مدیریت کیفیت ارزیابی می‌نمود.

این استانداردها در گذر زمان تکمیل شد و منجر به انتشار اولین ویرایش استانداردهای تضمین کیفیت سری ISO9000 انجامید.

این استاندارد براساس تجربیات بین‌المللی درخصوص استفاده از آن، تاکنون به نگارش پنجم رسیده است و آخرین نگارش سیستم مدیریت کیفیت ISO9001 به سال ۲۰۱۵ می‌باشد.

بعداز نگارش اولیه استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ISO9001 ، سازمان‌هایی که در حوزه‌های تخصصی کار می‌کردند، دریافتند که استاندارد مدیریت ISO9001 ، برای کارشناسان کفایت نمی‌کند. از این رو سیستم‌های مدیریت تخصصی شکل گرفت که در جدول زیر تعدادی از آنها را مشاهده می‌کنید:

 

آموزش سیستم‌ها و تکنیک‌های مدیریتی

آیا شما از آن دسته مدیران و کارشناسانی هستید که بدلیل نداشتن وقت ، در بروز آوری اطلاعات مدیریتی خود ناکام هستید ؟ چه مدت است که با یک دوره آموزشی کاربردی ، اقدام به ارتقای مهارت های خود نکرده اید ؟؟

دپارتمان آموزش پویندگان بهبود کیفیت یکی از دپارتمان های شرکت فنی و مهندسی پویندگان بهبود کیفیت می باشد که ، ارائه دهنده خدمات آموزشی در حوزه های صنعتی و سازمانی در قالب دوره های آموزشی تکنیک ها و سیستم های مدیریتی و صنعتی می باشد و همچنین برگزاری سمینارهای آموزشی به مشتریان این مجموعه می باشد.

این دپارتمان فعالیت خود را از سال ۱۳۸۲ آغاز نموده است و در طی این دوره بیش از ۱۰۰ عنوان سرفصل آموزشی عمومی و تخصصی را با بیش از ۱۰۰/۰۰۰ نفر ساعت آموزش به فراگیران ارائه نموده است. همکاری با بیش از ۵۰۰ سازمان دولتی و خصوصی در صنایع و اصناف مختلف بیانگر گستردگی مشتریان این مجموعه است.

در حال حاضر برگزاری دوره های آموزشی متنوع به روش های مختلف مانند:

 • برگزاری در محل

 • کلاسهای دپارتمان

 • برگزاری دوره های آموزشی در محل سازمان ها طبق نیاز ایشان

 • برگزاری دوره های آموزشی غیر حضوری مانند دوره های آموزشی الکترونیکی ( E-Learning )

در دست اقدام دارد و می کوشد تا حداکثر اثربخشی را در برگزاری دوره های آموزشی با کیفیت در فراگیران ایجاد نماید.

هدف دپارتمان آموزش شرکت پویندگان بهبود کیفیت آموزش، ارتقاء،پشتیبانی و به روزآوری اطلاعات و نیز تجهیز مشتریان به دانش و مهارتهای روز دنیا می باشد. تنوع،به روز و کاربردی بودن،پوشش کلیه نیازها درقالب بسته های آموزشی و نیز بهره گیری از اساتید توانا ویژگی بارز خدمات آموزشی دپارتمان آموزش هستند. ما براین باوریم که مهارتهای گذشته کافی نیست،این دانش های جدید شماست که در عملکرد سازمان تفاوت ایجاد می کند.

دپارتمان آموزش پویندگان بهبود کیفیت به منظور اطلاع رسانی کامل برنامه های این دپارتمان، اقدام به تدوین تقویم آموزشی شش ماهه می نماید.

شایان ذکراست پس از برگزاری دوره های آموزشی،مدرک معتبر مورد تائید سازمان ملی استاندارد ایران جهت تائید و اثربخشی دوره به شرکت کنندگان اعطاء خواهد شد.

مشاوره و استقرار سیستم های مدیریتی و صنعتی:

خدمات مشاوره سیستم مدیریت کیفیت شرکت پویندگان بهبود کیفیت

شرکت پویندگان بهبود کیفیت با بیش از ۱۵سال سابقه در زمینه آموزش و مشاوره سیستم‌ها و تکنیک‌های مدیریتی می‌کوشد تا در زمینه استقرار اثربخش این سیستم‌های مدیریت به سازمان، کارخانجات، نهادها و سازمان‌های دولتی ارائه نماید.

شرکت پویندگان بهبود کیفیت، طیف وسیعی از سازمان‌های مختلف را در سابقه کاری خود دارد. از وجه تمایز مشاوره‌های سیستم مدیریت که شرکت پویندگان بهبود کیفیت به مشتریان خود ارائه می‌کند، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. طراحی ساختار سیستم مدیریت سازمان متقاضی متناسب با ابعاد سازمان

 2. تقویم آموزشی جامع برای اجرای در سطوح مختلف سازمان: (این موضوع باعث می‌شود تا طی استقرار سیستم مدیریت کیفیت، فرهنگ سطوح مختلف سازمان پذیرای این سیستم مدیریت جدید باشد.)

 3. همراهی با سازمان برای اجرای اثربخش سیستم حتی بعداز اخذ گواهینامه

مشتریان امروز ، به مدرکی نیاز دارند که نشان دهد ارایه دهندگان خدمات و یا تولید کنندگان محصولات آنها میتوانند خدمات/ محصولات با کیفیت مورد نیاز را تامین کنند ولی باید توجه داشته باشیم که :

فلسفه و هدف از استقرار سیستم های مدیریت کیفیت و تعالی چیست ؟آیا ضرروریست است یابه خاطرمد گرایی است ؟

با توجه به فرآیند جهانی شدن، اگر امروزه پذیرش داوطلبانه سیستم های کیفیت و تعالی به عنوان یک مزیت است، فردا یک اجبار و تکلیف خواهد بود.باید تلاش جدی درجهت رواج این مدل با شرایط و قوانین حاکم بر سازمانهای خود داشته باشیم.

دپارتمان آموزش و مشاوره پویندگان بهبود کیفیت با بیش از سیزده سال سابقه کاری در خصوص استقرار سیستم های مدیریت کیفیت شرکت های صنعتی و خدماتی، سازمان های دولتی، هتل ها، رستوران ها، دانشگاه ها، مراکز آموزشی و … با بهره گیری از تیم کارشناسی مجرب و متخصص آماده خدمت و همکاری در خصوص اخذ استاندارد مورد نظر سازمان محترم شما می باشد.

– درخواست اینترنتی مشاوره سیستم های مدیریت و استقرار سیستم های مدیریتی و صنعتی:

– تایید صلاحیت در بخش آموزش و مشاوره و استقرار سیستم های مدیریتی و صنعتی:

دستاوردهای استقرار سیستم های مدیریت کیفیت و تعالی در سازمانها:

 1. داشتن چشم انداز واحد برای آینده سازمان و تعیین استراتژی ،اهداف و برنامه های رسیدن به آنها

 2. تقویت مستندسازی و شفاف سازی فرآیندها، مدارک و سوابق در سازمان

 3. توجه به فرآیندگرایی به جای وظیفه گرایی در سازمانها

 4. شناسایی فرآیندهای مشترک بین واحدها و حذف فعالیتهای موازی

 5. اجتناب از تلاش جزیره ای و ایجاد هماهنگی و یکپارچگی در سازمان

 6. افزایش میزان مسئولیت پذیری، مشارکت و اعتمادسازی در سازمان

 7. افزایش دانش و مهارتهای کارکنان و افزایش مشارکت و‎ ‎کار گروهی آنان‎ ‎

 8. توجه و تمرکز به نظرات مشتریان در محصولات و خدمات ارائه شده به سازمان ها

 9. تعیین شاخصهای کلیدی فرآیند و هدف گذاری آنها

 10. سنجش و اندازه گیری میزان دسترسی به اهداف

 11. تعیین ریسک های فرآیندها و اولویت بندی آنها و نیز اجرای راهکارهای ارائه شده در جهت کاهش ریسک ها

 12. مدیریت نمودن دانش های پنهان و آشکار در سازمانها

 

آموزش و مشاوره آموزش و مشاوره آموزش و مشاوره