سمینار تجزیه و تحلیل گواهینامه های کالیبراسیون با استقبال قابل توجه کارشناسان واحدهای صنعتی گیلان همراه شد.

به گزارش روابط عمومی پویندگان بهبود کیفیت، سمینار تجزیه و تحلیل گواهینامه ها توسط شرکت فنی و مهندسی پویندگان بهبود کیفیت و با همکاری اداره کل استاندارد گیلان به صورت رایگان در جهت دانش افزایی واحدهای صنعتی استان به مدت یک روز در سالن آمفی تئاتر استاندارد گیلان برگزار شد.

دکتر مهدی محمدی معاونت استانداردسازی و آموزشی اداره کل استاندارد گیلان به عنوان اولین سخنران سمینار تجزیه و تحلیل گواهینامه های کالیبراسیون، با تمجدید از پویندگان بهبود کیفیت بابت برگزاری سالانه چنین سمینارِ آموزشی، اظهار داشت: امیدواریم در سال های آتی با همکاری شرکت پویندگان بهبود کیفبیت بر تعدد چنین سمینارهایی بیافزاییم و لازم می دانم که از مهندس آبادیان مدیرعامل این شرکت بابت اقدامات آموزشی صورت گرفته تشکر نمایم.

در ادامه مهندس محمدرضا آبادیان مدیرعامل شرکت فنی و مهندسی پویندگان بهبود کیفیت با اشاره به اتخاذ سیاست مشتری محوری در ارائه خدمات مربوطه توسط این شرکت، تاکید داشت: پویندگان بهبود کیفیت اعتبار خود را از مشتریان خود کسب می کند و هدف از برگزاری این سمینار آموزشی هم مسئولیت اجتماعی بود که در قبال مشتریان محترم و جامعه ی صنعتی گیلان داریم.

مهندس آبادیان با مخابره خبر نوید بخش برای حاضرین در همایش گفت: در نظر داریم تا بتوانیم با مساعدت مهندس محمدی معاونت آموزشی اداره کل استاندارد گیلان در هر فصل از سال، برگزاری چنین دوره های آموزشی رایگان را در تقویم آموزشی  دپارتمان آموزش پویندگان بهبود کیفیت قرار بدهیم و از طرفی هم برای سال آینده در حال فراهم سازی ساختار لازم جهت ارتباط دیجیتال با مشتریان پویندگان بهبود کیفیت هستیم.

سپس مهندس سهیل آهنی مدیرفنی آزمایشگاه کالیبراسیون پویندگان بهبود کیفیت و مدرس این سمینار آموزشی با توضیحات تخصصی از علم کالیبراسیون، خاطرنشان شد: اندازه گیری باید مطابق با دستورالعمل های استانداردهای مربوطه و در شرایط خاص و با تجهیزات مرجع صورت پذیرد تا اعتبار لازم را داشته باشد.

از جمله سرفصل هایی که توسط مدرس سمینار تجزیه و تحلیل گواهینامه های کالیبراسیون برای حاضرین تشریح شد می توان به ضرورت و فنون کالیبراسیون، تفاوت بین کالیبراسیون و تنظیم تجهیزات، دامنه کاربرد تایید صلاحیت آزمایشگاه، استانداردهای مورد استفاده، نحوه استفاده از گواهینامه، تعیین بازه کالیبراسیون، چگونگی تعیین حداکثر خطای مجاز، عدم قطعیت بسط یافته، جدول نتایج کالیبراسیون و … اشاره داشت.

همچنین مهندس ایرج مهدی زاده رئیس اندازه شناسی اوزان و مقیاس ها اداره کل استاندارد گیلان از جمله دیگر مهمان ویژه سمینار تجزیه و تحلیل گواهینامه های کالیبراسیون بودند.

لازم به ذکر است، آزمایشگاه مرجع کالیبراسیون پویندگان بهبود کیفیت فعالیت خود را از سال ٨٩ آغاز کرده است و هم‌اکنون با اخذ تائید صلاحیت بین‌المللی iso/iec17025 به عنوان یکی از مجهزترین آزمایشگاه مرجع کالیبراسیون در حال ارائه خدمات به واحدهای صنعتی و سوخت‌رسانی سطح کشور است.